۹راه کم‌ هزينه تبليغ

۹راه کم‌ هزينه تبليغ

ارسال شده در تاریخ : 1391-10-02

۱- يک جمله در مورد خود بنويسيد. يکي از نيازهاي اصلي هر سازمان پکيج اداري و کارت ويزيت مديران است؛ آيا تا به‌حال فکر کرده‌ايد که مي‌توانيد اسلوگان خود را نيز در بالاي سربرگ اداري، به وسيله‌ي ورد و بدون نياز به چاپ مجدد، درج نماييد؟
۲- مرز‌هاي ناشناخته‌ي ارتباطي خود را فتح نماييد. اگر تا کنون براي ترويج خود از تبليغ در رسانه‌هاي عمومي استفاده مي‌کرديد و بيشتر با کانون‌هاي تبليغاتي که به توليد اين امور مي‌پردازند ارتباط داشتيد؛ سعي کنيد دايره‌ي ارتباطي خود را وسيع‌تر کرده و اين‌دفعه دست‌اندرکاران روزنامه‌هاي الکترونيکي يا سايت‌هاي خبري معتبر را هدف‌گذاري کنيد. براي انتخاب رسانه‌ي جديد، با توليد يک محتواي تبليغي بسيار کارا و تاثيرگذار، براي تبليغ فرصت بيشتري به خود بدهيد.
۳- عوامل مروّج را شناسايي و آنها را تغذيه اطلاعاتي کنيد. علاوه بر اينکه براي سايت‌ها و روزنامه‌هاي الکترونيکي آگهي توليد مي‌کنيد، اخبار و شرح وقايع قابل چاپ و جذاب را براي مراکز خبري ارسال نماييد. اگر تا کنون نيازي به توليد محتواي ترويجي و تبليغي نداشتيد، اکنون لازم است که کارمندان خود را بر اين موضوع متمرکز کنيد.
۴- به ترويج شفاهي بيانديشيد. فکر مي‌کنيد تجارت شما براي اطرافيان شما چه منفعتي خواهد داشت؟ در شرايطي که همواره امکان مراجعه‌ي مشتريان بزرگ با سود کلان وجود ندارد، لازم است به مشترياني خرد بيانديشيد، شايد که در آينده آنها تبديل به مشتريان دايمي شما شوند، شايد هم نه! در هر حال صحبت کردن با اطرافيان مي‌تواند دريچه‌ي ورود يک مشتري تازه‌ به تجارت شما باشد. پس هميشه براي گفتن حرف‌هاي طبقه‌بندي شده آماده باشيد و آنها را با محصول يا خدمت جديد قابل عرضه‌ي خود به‌روز نماييد. به‌خاطر داشته باشيد که از مخاطبان کارت ويزيت يا شماره تماسي جهت پيگيري دريافت کنيد.
۵- پيام‌هاي پستي طراحي کنيد. شايد تا کنون تنها استفاده‌اي که از تبليغات ايميلي به عنوان يکي از رسانه‌هاي اجتماعي شده، ارسال پيام براي معرفي محصولات و خريد آنها بوده، در حالي که مي‌توانيد در کنار تهيه ليستي از محصولات خود با ارايه‌ي قيمت و ايجاد صفحه‌ي خريد؛ به محتوايي بيانديشيد که مصرف‌کنندگان جديدي را با شما آشنا کند.
۶- يار ترويجي پيدا کنيد. اگر ليست شرکت‌ها يا سازمان‌هاي همکار با سازمان خود را مرور نماييد، نمونه‌هاي بسياري را که در راستاي تجارت شما فعاليت مي‌کنند، مشاهده خواهيد کرد. شما مي‌توانيد با شرکت‌هايي که مراوده‌ي کاري يا همکاري مشترک داريد پيشنهاد رفاقت ترويجي دهيد. به اين‌گونه اگر شما بروشور سازمان خود را براي جاي ديگري ارسال نماييد، کارت ويزيت يار ترويجي خود را نيز در بسته‌ي ارسالي قرار هيد. يعني اگر تجارت شما در حوزه‌ي صنعت چاپ است، شما مي‌توانيد براي مشتريان خود کارت ويزيت يک شرکت تبليغاتي که با شما مراوده‌ي کاري دارد را ارايه نماييد. البته شرکت تبليغاتي نيز بايد مروج شما باشد.
۷- سعي کنيد در رسانه‌هاي اجتماعي حضور پر رنگ داشته باشيد و حضور خود را به رسانه‌هاي عمومي نيز گسترش دهيد. با يک مثال ساده مي‌شود اين مسأله را روشن‌ کرد: اگر سازمان شما با چند خبر يا گزارش در رسانه‌هاي اجتماعي مطرح شود، اقبال حضور در يکي از برنامه‌هاي راديويي و پاسخ به سوالاتي که عموم مردم در حوزه‌ي تجارتتان را خواهيد داشت. با اينکه حضور شما در يک گفتگوي راديويي جنبه‌ي تبليغي ندارد، اما نام شما به عنوان يکي از فعالان يک تجارت خاص موردنظر شنوندگان قرار خواهد گرفت.
۸- يک سمينار يا جلسه ي معرفي رايگان ترتيب دهيد اين حرکت را ميتوانيد با ياران ترويجي خود نيز شکل دهيد. برگزار کردن سمينار اطلاع رساني با هدف آموزش به مصرف کننده و ارايه ي ايده هاي نوين به آنها از حرکت هاي مورد استقبال بيشتر مصرف کنندگان است. اگر شما سمينار را در محل کار خود برگزار کرده و ايده هاي ترويجي خاص و مورد توجه را نيز براي مکان برگزاري درنظر بگيريد که خيلي بهتر خواهد بود. در ضمن دادن تخفيف يا هداياي رايگان به خريداران ميتواند از ديگران فعاليتهاي ترويجي شما باشد. (براي اينکار حتماً برنامه ي فروش مستقيم خود را به دقت طراحي نماييد.)
۹- از هديه‌هاي کم بها اما جذاب استفاده نماييد. تا به حال کارت پستال، بلوز يا کلاه تبليغاتي دريافت کرده‌ايد؟ اکثر مخاطباني که هداياي تبليغاتي دريافت کرده‌اند ابراز مي‌دارند که به دليل علامت‌هاي تبليغي به ندرت از اين وسايل استفاده مي‌نمايد. پس مطابق سليقه‌ي مصرف‌کنندگان از ايده‌هاي تبليغاتي به‌جز آرم استفاده کنيد و اين وسايل کم‌بها را به ابزار ترويجي قوي تبديل سازيد.

تماس با نگاه تازه

هر سوالی داشتید با ما در میان بگذارید

ارسال